Θρίαμβος Λούρου-Μεσολόγγι 2-1

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 06 Φεβρουαρίου 2011 21.00

Ζωντανός στη μάχη για την παραμονή έμεινε ο Θρίαμβος Λούρου επικρατώντας εντός έδρας με ανατροπή του Μεσολογγίου(2-1).

Το δυνατό παιχνίδι κέντρου δεν επέτρεψε σε καμία από τις δύο ομάδες να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, με αποτέλεσμα αμφότερες να πάνε με το «στείρο» 0-0 στα αποδυτήρια.
Το σκορ άνοιξε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου(47’)για τους φιλοξενούμενους ο Πλακίδας, μετά από ατομική ενέργεια και δυνατό σουτ .
Οι παίκτες του Θριάμβου ωστόσο ήταν «διψασμένοι» για την νίκη με αποτέλεσμα να γυρίσουν το ματς μέσα σε πέντε λεπτά.
Ο Μπόμπορης πήρε προσωπικά την υπόθεση αφού πρώτα με πέναλτι (63’) που κέρδισε και εκτέλεσε ο ίδιος μάλιστα δύο φορές(στην πρώτη εκτέλεση παίκτες είχαν μπει στην περιοχή)ισοφάρισε σε 1-1, για να χαρίσει το υπερπολύτιμο τρίποντο στον Θρίαμβο πέντε λεπτά αργότερα με πλασέ μετά από πάσα του Σάκου.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ: Ζάχος, Συμεωνίδης, Μπάλας, Μπέλος, Αβραμίδης, Βάλβης(63’ Λέτσος), Σάκος, Τσιτσόπουλος, Ράπτης, Μπόμπορης, Ζάκας

ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ: Ζέρβας, Καρανίκας, Μπαρμπαρούσης, Ζαχαράκης, Ψηλός, Πασπαλιάρης, Τσάμης, Φλωρόπουλος (53' Παραγιουδάκης), Αγγέλης, Μαντζάνας (68' Μιχαλόπουλος), Πλακίδας.