Απεραντιακός - Μουζάκι 4-3

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Δευτέρα, 21 Μαρτίου 2011 01.32

Νίκη «ψυχολογίας» πήρε ο Απεραντιακός απέναντι στο Μουζάκι, σε έναν αγώνα που τα γκολ και το θέαμα περίσσεψαν

Πληθώρα τερμάτων σημειώθηκε στην έδρα του Απεραντιακού, με τους γηπεδούχους να κατακτούν την ήττα και παρά τη δεινή βαθμολογική του θέση, έκανε πρόβα… τελικού ενόψει του αγώνα της Τετάρτης (23/3). Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 8’ με τον Κεχαγιά, ενώ στο 27’ ο Μπάλας διπλασίασε τα τέρματα για το Μουζάκι.

Ο Απεραντιακός ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ 0-2, ξεκίνησε την αντεπίθεση σημειώνοντας το πρώτο του γκολ στο 42’ με τον Κατσικά και στο δεύτερο ημίχρονο, που υπήρξε καταλυτικό για τους γηπεδούχους, ο Θαμνόπουλος έφερε το ματς στο ίσα κάνοντας το 2-2. Στη συνέχεια το Μουζάκι οπισθοχώρησε χάνοντας τον ρυθμό του καθώς οι γηπεδούχοι είχαν επιβάλλει ήδη τον δικό τους και έκαναν το παιχνίδι όπως αυτοί ήθελαν. Οι επιθετικοί προσανατολισμοί της ομάδας του Κώστα Πασσά απέδωσαν καρπούς και στο 58’ έκαναν την ανατροπή και μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Τλούπα ενώ έπειτα από τρία λεπτά ο Λεπτάκης έγραψε το 4-2.

Το Μουζάκι κατάφερε να μειώσει με σουτ στο 78’, χωρίς όμως να μπορέσει το κάτι παραπάνω για τους φιλοξενούμενους και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα να μένει στο 4-3 και τον Απεραντιακό να γνωρίζει μια σπουδαία νίκη, η οποία αποτελεί κίνητρο για την συνέχεια.

ΑΠΕΡΑΝΤΙΑΚΟΣ: Τσάμης. Θαμνόπουλος, Μπισμπίκης Δ. (69’ Ζήσιμος), Κατσίκας, Κεφαλίδης, Μπουγατσιάς (90’ Ντότσικας), Λεπτάκης, Τλούπας (80’ Μπουμπουρής), Νταβαρίνος Α., Γεωργακόπουλος, Πανακούλιας

ΜΟΥΖΑΚΙ: Μάτας, Σίμος, Γεωργιάδης, Μπαντής, Μιαρίτης (65’ Παπαευαγγέλου), Σιώμος, Μπάλας (76’ Κανιούρας), Κεχαγιάς, Κίσσας, Αναστασίου, Υφαντής (76’ Ζαραμπούκας)

ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ: Παναγιώτης Κολλημένος