Ολυμπος Λεπτ.-Πεντάβρυσος 4-0

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 15 Μαίου 2011 21.45

Με… καρέ τερμάτων «σφράγισε» την παραμονή του στον 3ο όμιλο ο Ολυμπος Λεπτοκαρυάς, επικρατώντας με τα 4-0 της Πεντάβρυσου.

Η ομάδα της Λεπτοκαρυάς ήθελε μόνο τη νίκη για να καταφέρει να παραμείνει στην κατηγορία και μπήκε αποφασισμένη στο γήπεδο. Στο 20’ο Λύρας σημάδεψε το δοκάρι, ενώ την ίδια τύχη είχε η προσπάθεια του Μιχαλήτσιου τρία λεπτά αργότερα. Η πίεση των γηπεδούχων όμως απέδωσε στο 25’, όταν ο Κεστελίδης άνοιξε το σκορ.

Το σκηνικό δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, μόνο που οι παίκτες του Ολυμπου ήταν πιο εύστοχοι. Στο 47’ ο Μιχαλήτσιος έκανε το 2-0, ενώ στο 49’ ο Μυστρίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 60’ ο Μιχαλήτσιος.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ: Χατζημηνάς (64’ Τσαρούχας Αλ.), Μπακάλης, Χατζής, Κεστελίδης, Αρβανίτης, Τσαμανίδης, Τιούτιος (58’ Πάσχος), Μότσανος, Λύρας (49’ Μαυρομάτης), Μιχαλήτσιος, Μυστρίδης

ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ: Παντοπίκος, Μίνος, Μασμανίδης, Σαλονικίδης, Καραμανίδης Γ., Γρηγοριάδης, Παύλου, Καραμανίδης Λ., Σαχσανίδης, Γρηγορίου, Δέλλιος