ΑΟ Κάστωρ – Αλεξάνδρεια 4-1

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 03 Απριλίου 2011 20.41

Αγχώθηκε αρκετά, αλλά κατάφερε στο τέλος να επικρατήσει με το θριαμβευτικό 4-1 ο Κάστορας επί της Αλεξάνδρειας.

Οι «βυσσινί» ήθελαν τη νίκη για να παραμείνουν πάνω από τη γραμμή του υποβιβασμού, αλλά το παιχνίδι δεν ξεκίνησε ιδανικά γι’ αυτούς. Στο 11’ ο διαιτητής Ρατσάνης καταλόγισε πέναλτι σε χέρι του Νίκου Τσεμπερίδη μέσα στην περιοχή, με τον Γασπαράτο να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα για το 0-1. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 19’ με το… ίδιο νόμισμα. Ο Μπατστάκης ανέτρεψε τον Σιοπόβου, ο διαιτητής καταλόγισε την εσχάτη των ποινών και ο Τσατσάκης ισοφάρισε σε 1-1 από την άσπρη βούλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κάστορας κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, με τον Μαλεγκάνο να εκτελεί το κόρνερ και τον Παπαθανασίου με κεφαλιά να γράφει το 2-1. Το εύθραυστο αυτό σκορ παρέμενε, με τις δύο ομάδες να κυνηγούν το γκολ. Τελικά στο 85’ ο Καλύβας με ψηλοκρεμαστό σουτ, μετά από πάσα του Μαλεγκάνου, έκανε το 3-1, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ίσιος παίκτες με πλασέ από δεξιά διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ: Κωνσταντινίδης, Καραμαλής, Τσεμπερίδης Χ., Σιοπόβου, Κωνσταντίνου, Παπαθανασίου, Μήλιος (84’ Μπούρκας), Στεργίου (46’ Μαλεγκάνος), Καλύβας, Τσεμπερίδης Ν. (68’ Θεοδωρίδης), Τσατσάκης

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ: Καρασαββίδης, Ψαράς, Κοτέλης, Παπαδόπουλος, Μπαστάκης, Τσέος (73’ Μπενίσκος), Συμπεθέρης (73’ Αντάμης), Τσακστάνης, Νιάκας, Γασπαράτος (69’ Πιπιλιάρης), Χαλβατζής