Αστραπή Μεσοποταμιάς-ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 3-1

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Τετάρτη, 28 Μαρτίου 2012 18.17

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Αστραπή Μεσοποταμιάς που επικράτησε 3-1 του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, σε εξ αναβολής παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής.

Με αυτή τη νίκη, οι «κιτρινόμαυροι» πλησίασαν την γραμμή της παραμονής κι ελπίζουν πως με νίκες στα υπόλοιπα δύο εξ αναβολής, θα καταφέρουν να γλιτώσουν τον υποβιβασμό.

Το παιχνίδι είχε εντυπωσιακή εκκίνηση, καθώς σημειώθηκαν δύο γκολ στα πρώτα δύο λεπτά! Στο πρώτο λεπτό, ο Γιώργος Κίτσας έκανε το 0-1 για τον ΠΑΟΚ, ενώ η Αστραπή απάντησε στο 2’, με τον Αλεξανδρίδη να ισοφαρίζει σε 1-1. Το σκορ αυτό διατηρήθηκε ως το τέλος του ημιχρόνου.

Στο 51’ οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να πάρουν προβάδισμα στο σκορ, καθώς κέρδισαν πέναλτι, αλλά το… δοκάρι σταμάτησε την εκτέλεση του Δημήτρη Παπαδόπουλου. Στο 63’ όμως ο Αλεξανδρίδης και πάλι έκανε το 2-1, ενώ στο επόμενο λεπτό, ο Λαδάς έκανε λάθος γύρισμα προς τον τερματοφύλακα Θεοδώρου, εκείνος δεν πρόλαβε την μπάλα και διαμορφώθηκε το τελικό 3-1 για την Αστραπή.

ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ: Τσιλιγγίρης, Χρήστου (31’ Σαλονικίδης), Σαχσανίδης (46’ Μπαϊρακτάρης), Σαββίδης, Ιωσηφίδης, Παλαιοδήμος, Κοκοβίδης, Αθανασιάδης, Βάσκος, Παπαδόπουλος, Αλεξανδρίδης (84’ Σιδηρόπουλος)

ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: Θεοδώρου, Κίτσας Π., Κίτσας Ε. του Δ., Κίτσας Π. του Ε. (85’ Κίτσας Σπ.), Κίτσας Κυρ., Τζέπης, Λαδάς (79’ Τζέπης Χρ.), Χαρισούδης, Κίτσας Αθ., Κίτσας Γ., Γουλσουζίδης