Αστραπή Μεσοποταμιάς-Ακαδημία Πλαταμώνα 1-1

Συντάκτης: Αργύρης Τσιγγενόπουλος Δημοσίευση: Κυριακή, 18 Μαρτίου 2012 19.54

Δύο πολύτιμους βαθμούς άφησε στη Μεσοποταμιά η Ακαδημία Πλαταμώνα, καθώς έμεινε στο 1-1 με την Αστραπή.

Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να έχουν προηγηθεί με μεγαλύτερο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, καθώς είχαν πάνω από 12 τελικές προσπάθειες, ενώ η Αστραπή μόλις μία. Ο Κυρτέγος στο 32’ έδωσε το προβάδισμα στην Ακαδημία.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η εικόνα του αγώνα άλλαξε, κυρίως μετά τις δύο χωρίς λογική αλλαγές του Σάκη Λιάγκα. Απέσυρε από το παιχνίδι τους Μακράκη και Λαμπριανίδη, με αποτέλεσμα η Ακαδημία να οπισθοχωρήσει και η Αστραπή να αυξήσει την πίεσή της. Στο 79’ ο Σαχσανίδης με σουτ έξω από την περιοχή κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1, ενώ στις καθυστερήσεις ο Παπαδόπουλος έχασε ευκαιρία να δώσει τη νίκη στους γηπεδούχους.

ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ: Τσιλιγγίρης, Χρήστου, Σαχσανίδης (94’ Κουσίδης), Σαββίδης, Ιωσηφίδης, Παπαδόπουλος Ν., Σαλονικίδης (60’ Παλαιοδήμος), Βάσκος, Κοκοβίδης (68’ Μουσσιάς), Παπαδόπουλος Δ., Αλεξανδρίδης

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ: Σαρπότας, Σδούγκας, Καραγκούνης, Παπαγιαννόπουλος, Κολαξίδης, Οικονόμου, Μακράκης (55’ Καμπερίδης), Κυρτέγος, Λαμπριανίδης (55’ Ταρασιάδης), Καλαμπάκας, Στούμπος