Κιλκισιακός - Μουδανιά 6-2

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 20 Φεβρουαρίου 2011 21.14

Καταιγιστικός ήταν σήμερα ο Κιλκισιακός που συνέτριψε με 6-2 τα Μουδανιά.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν πολύ γρήγορα ρυθμό και στο 20ό λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Κουτσάγια. Στο 27ο λεπτό μετά από ομαδική ενέργεια ο Βέργος έγραψε το 2-0 για τους Κιλκισιώτες, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Το επιθετικό του κρεσέντο συνεχίστηκε στην επανάληψη, όπου ο Κιλκισιακός πέτυχε άλλα τέσσερα τέρματα (και δέχθηκε δύο).

Στο 56ο λεπτό  ο Βέργος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, αλλά πέντε λεπτά αργότερα (61΄) ο Τσακαλίδης εκμεταλλευόμενος ένα λάθος της αμυντικής γραμμής των γηπεδούχων, μείωσε σε 3-1. Στο 67΄μετά από εκτέλεση φάουλ του Παντελιάδη, ο Σιάνας με κεφαλιά έγραψε το 4-1. Ο Παντελιάδης με δύο προσωπικά τέρματα στο 70΄ και στο 88΄ (έφτασε τα 12 στο πρωτάθλημα), διαμόρφωσε το τελικό 6-2 (ενδιάμεσα ο Τσακαλίδης είχε μειώσει σε 5-2).

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ:  Παπαϊωάννου, Λαζαρίδης (59' Διονυσιάδης), Αλιχανίδης, Μαυραγγελίδης (46' Σιάνας), Παπατζίκος (72'  Σερταρίδης), Αμανατίδης, Κουτσάγιας, Ιωαννίδης, Βέργος, Παντελιάδης, Τζεβελέκης.

ΜΟΥΔΑΝΙΑ:  Γκόρτσης, Μπράτσος (79' Παπανίδης), Σφηντσιώτης, Σαρρής, Καρυπίδης, Γραικός, Ποπίδης (73' Μασμανίδης), Ιωσηφίδης, Τσακαλίδης, Δαλιανάς, Ιορδανίδης (35' Δανιόλος).