Οδυσσέας Κορδελιού-Δόξα Χέρσου 3-2

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 05 Φεβρουαρίου 2012 22.11

Ένα εικοσάλεπτο χρειάστηκε ο Οδυσσέας Κορδελιού να «αγχωθεί» και να φτάσει στη νίκη απέναντι στην Δόξα Χέρσου, με σκορ 3-2.

Το σκορ της συνάντησης άνοιξε μόλις στο πρώτο λεπτό, όταν μετά από ανατροπή του Τσιαντούλη από τον Καλλόνικο, ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Σιαντρόπουλος για το 1-0. Στο 9’ μετά από κόρνερ του Σιαντρόπουλου ο Λαζαρίδης με καρφωτή κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι, ενώ στο 20’ μετά από ωραία ατομική ενέργεια και δυνατό σουτ, ο Τσιαντούλης έκανε το 2-0.
Τρία λεπτά αργότερα, ο Στέλιος Τσιαντούλης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0, διπλασιάζοντας τα προσωπικά του τέρματα.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν και με έξυπνο σουτ από κέντρο του γηπέδου του Παναγιωτόπουλου, κατάφεραν να μειώσουν σε 3-1 στο 41’. Στο 86’ μετά από σέντρα του Αϊβαζίδη και κεφαλιά του Παπαδόπουλου, η μπάλα μπήκε στα δίχτυα του Κισά Ομέρ για το τελικό 3-2.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ: Κισά Ομέρ, Συμεωνίδης, Προβατίδης (53’ Γεωργούλας), Μυλωνάς, Πομάκης, Κ. Βιλανάκης, Αχαλινόπουλος, Λαζαρίδης, Τσιαντούλης (37’ Α. Βιλανάκης), Σαιντρόπουλος (57’ Παπαδόπουλος), Ζαγκναφέρης.

ΔΟΞΑ ΧΕΡΣΟΥ: Γυμνόπουλος, Μπαρχουνταρισβίλι, Λογγινίδης (87’ Λεωνίδας), Παπάκης, Καλόνικος, Βασιλειάδης, Αϊβαζίδης, Παπαδόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Παναγιωτίδης, Κωνσταντινίδης (46’ Κετικίδης)