Αρης Ακροποτάμου-ΑΕ Πιερέων 1-0

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 18 Δεκεμβρίου 2011 22.07

Αν και ήταν τοπικό ντέρμπι, ο Άρης Ακροποτάμου δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη με 1-0 από την αδύναμη φέτος ΑΕ Πιερέων.

Οι γηπεδούχοι είχαν δύο χαμένα πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο, ενώ η ΑΕ Πιερέων τελείωσε το 2011 χωρίς βαθμό. Μόλις στο 2’, ο Τσέπα κέρδισε πέναλτι. Στην εκτέλεση της εσχάτης των ποινών πήγε ο Σαλαπάτας αλλά απέκρουσε ο Μόραλης. Στο 45’ ο Παπαδόπουλος κέρδισε πέναλτι, στην «βούλα» πήγε ο ίδιος αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ και το ημίχρονο έληξε με 0-0. Στο 55’ ο Σαουλίδης είχε δοκάρι. Στο 63 ο Παπαδόπουλος έκανε το 1-0 και αυτό έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ: Χατζηνικολής, Κώτσιου, Μαυρομάτης (58’ Κάπατζης), Τσέπα, Τσορμπατζής, Μεμούρης, Σαλαπάτας (76’ Σολακίδης), Σαουλίδης, Παπαδόπουλος Β., Σακόπουλος (90’ Καλοκάρδης), Καμπερίδης.

ΑΕ ΠΙΕΡΕΩΝ: Μόραλης, Θωμάς, Πασχαλίδης, Καρακότσαλης, Παπαδόπουλος Γ., Χρήστου, Ντράτση (88’ Γάκης), Βορίλας, Παλληκαράς, Σαπανίδης, Μπάτζιος (82’ Καραφυλλίδης).

ΚΑΒΑΛΑ: Ντίνα Τσολακίδου