Μπεσίκτας – Μπενφίκα 3-3: Επική ματσάρα στην Τουρκία

Επικό ήταν το παιχνίδι ανάμεσα σε Μπεσίκτας και Μπενφίκα για την 5η αγωνιστική του Champions League που έληξε ισόπαλο με σκορ 3-3.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με σκορ 3-0, όμως η Μπεσίκτας με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε τελικά να πάρει τον βαθμό.

Το σκορ για την Μπενφίκα άνοιξε μόλις στο 10ο λεπτό ο Γκουέδες, με τον Νελσίνιο να πετυχαίνει το 0-2 στο 25ο λεπτό. Το… πάρτι του πρώτου ημιχρόνου για τους Πορτογάλους ολοκλήρωσε ο Φέισα στο 31’.

Το δεύτερο μέρος όμως ανήκε ολοκληρωτικά στους Τούρκους, αφού ο Τοσούν μείωσε σε 1-3 στο 58’, ο Κουαρέσμα έκανε το 2-3 στο 83’ ενώ ένα λεπτό πριν τη λήξη ο Αμπουμπακάρ έβαλε «φωτιά» στο γήπεδο, ολοκληρώνοντας την αντεπίθεση της Μπεσίκτας που κατάφερε τελικά να μην χάσει ένα παιχνίδι που στο ημίχρονό του δεν θα φανταζόταν κανείς την εξέλιξή του!

ΠΑΟΚ-Μπριζ 0-2: Αξεπέραστο εμπόδιο οι εξαιρετικοί Βέλγοι
ΕΠΟ: «Ουδέποτε ετέθη θέμα θετικού δείγματος διεθνούς ποδοσφαιριστή»
Conference League: Ο Μαρτίνες δε χάνει στα πέναλτι, πρόκριση για Άστον Βίλα!
Άρης – ΑΕΚ: Ατομικό για Μουκουντί και Άμραμπατ | Εκτός οι Λιβάι Γκαρσία, Στάνκοβιτς