Μπεσίκτας – Μπενφίκα 3-3: Επική ματσάρα στην Τουρκία

Επικό ήταν το παιχνίδι ανάμεσα σε Μπεσίκτας και Μπενφίκα για την 5η αγωνιστική του Champions League που έληξε ισόπαλο με σκορ 3-3.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με σκορ 3-0, όμως η Μπεσίκτας με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε τελικά να πάρει τον βαθμό.

Το σκορ για την Μπενφίκα άνοιξε μόλις στο 10ο λεπτό ο Γκουέδες, με τον Νελσίνιο να πετυχαίνει το 0-2 στο 25ο λεπτό. Το… πάρτι του πρώτου ημιχρόνου για τους Πορτογάλους ολοκλήρωσε ο Φέισα στο 31’.

Το δεύτερο μέρος όμως ανήκε ολοκληρωτικά στους Τούρκους, αφού ο Τοσούν μείωσε σε 1-3 στο 58’, ο Κουαρέσμα έκανε το 2-3 στο 83’ ενώ ένα λεπτό πριν τη λήξη ο Αμπουμπακάρ έβαλε «φωτιά» στο γήπεδο, ολοκληρώνοντας την αντεπίθεση της Μπεσίκτας που κατάφερε τελικά να μην χάσει ένα παιχνίδι που στο ημίχρονό του δεν θα φανταζόταν κανείς την εξέλιξή του!

Το "next stop Paris" του Πετρούνια!
Super League: «Μάχες» παραμονής σε Πανθεσσαλικό, Καισαριανή και Αγρίνιο
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Κρίνεται ο τίτλος στη Volley League γυναικών | Πού θα δείτε το Game 5
Στέφανος Τσιτσιπάς και Μαρία Σάκκαρη αγωνίζονται στο Madrid Open - Η ώρα και το κανάλι των αγώνων