Champions League – 5ος όμιλος: Φεστιβάλ 8 τερμάτων στο Λεβερκούζεν!!!

Το ματς της χρονιάς πρόσφεραν Μπάγερ και Ρόμα καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλες 4-4 στη Γερμανία!!!

Οι «ασπιρίνες» προηγήθηκαν 2-0, είδαν τους «τζιαλορόσι» να ανατρέπουν το σκορ και να προηγούνται 4-2 αλλά δεν το έβαλαν κάτω και ισοφάρισαν, με τις δυο ομάδες να προσφέρουν μια ανεπανάληπτη ποδοσφαιρική παράσταση!

Στο πρώτο ημίχρονο η αναμέτρηση ήταν μια κόντρα μεταξύ Τσιτσαρίτο και Ντανιέλε ντε Ρόσι με τον πρώτο να κάνει το 2-0, σκοράροντας στο 4’ (πεν.) και στο 19’ και τον Ιταλό να ισοφαρίσει, βρίσκοντας στόχο στο 29’ και στο 38’!

Η Ρόμα μπήκε αποφασισμένη για την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και αφού ο Πιάνιτς της έδωσε προβάδισμα στο 54’, ο Φαλκέ στο 73’ έκανε το 4-2! Ωστόσο, Μπάγερ είχε ψυχικά αποθέματα να αντιδράσει και σε διάστημα δυο λεπτών ισοφάρισε με τους Καμπλ (84’) και Μεχμεντί (86’) να... σώζουν την παρτίδα για τους γηπεδούχους.

Την ίδια ώρα η Μπαρτσελόνα είχε εύκολο βράδυ και επικράτησε 2-0 της ΜΠΑΤΕ στο Μπόρισοφ χάρη σε δυο γκολ του Ιβάν Ράκιτιτς στο 48’ και στο 64’ με τρεις παίκτες να πετυχαίνουν από δυο γκολ στην 3η αγωνιστική του 5ου ομίλου!!!

Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι
Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης: «Μας αρέσει ο ανήφορος - Συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε»