Champions League – 4ος όμιλος: Grande signora! (video)

Η Γιουβέντους έβαλε ξανά τα καλά της και επικράτησε 2-0 της Σεβίλλης στο Τορίνο, όντας μόνη πρώτη στον 4ο όμιλο – Με ανατροπή η Σίτι, 2-1 τη Γκλάντμπαχ

Παρότι στη Serie A καταρρέει όταν βλέπει το σεντόνι του Champions League η Γιουβέντους… σκυλιάζει! Η ομάδα του Μάσιμο Αλέγκρι μετά το «διπλό» στο Μάντσεστερ πήρε τη νίκη και κόντρα στη Σεβίλλη στη «Juventus Arena» με 2-0, μένοντας μόνη στην κορυφή του 4ου ομίλου. Στο 41ο λεπτό του ματς ο Μοράτα «άνοιξε» το σκορ συνεχίζοντας το σερί του στο Champions League, ενώ στο 87’ ο Ζάζα «σφράγισε» τη νίκη της «βέκια σινιόρα»!

Juventus 2-0 Sevilla # All Goals

Juventus 2-0 Sevilla # All GoalsExclusive Live Sports HD

Posted by Live Sports HD on Wednesday, September 30, 2015

Τα πράγματα ήταν πιο δύσκολα για τη Μάντσεστερ Σίτι η οποία βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ στη Γερμανία απέναντι στη Γκλάντμπαχ. Η γερμανική ομάδα κέρδισε ένα ανύπαρκτο πέναλτι στο πρώτο μέρος αλλά ο Χαρτ απέκρουσε, ωστόσο στο 54’ ο Στιντλ έκανε το 1-0!

Η Σίτι αντέδρασε και στο 65’ με αυτογκόλ του Κρίστενσεν έφερε το ματς στα ίσια, για να πάρει τη νίκη με -σωστό- πέναλτι του Σέρχιο Αγουέρο στο 90ο λεπτό!

Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι