Άγγιξε το θαύμα η Μόλντε!!! (video)

Απίστευτη ανατροπή πέτυχε η νορβηγική ομάδα, ισοφαρίζοντας σε 3-3 από 0-3 τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ αλλά αποκλείστηκε λόγω του κανονισμού των εκτός έδρας γκολ!

Ένα απίστευτο ποδοσφαιρικό θαύμα… άγγιξε η Μόλντε το βράδυ της Τρίτης αλλά δεν κατάφερε να το ολοκληρώσει, μένοντας εκτός συνέχειας του Champions League με τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ να προκρίνεται στα πλέι-οφ.

Η νορβηγική ομάδα βρέθηκε να χάνει 3-0 στο ημίχρονο μέσα στην έδρα της αλλά βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσει και να ισοφαρίσει σε 3-3, δεν μπόρεσε όμως να ολοκληρώσει την ανατροπή και αποχαιρέτησε τη διοργάνωση με ψηλά το κεφάλι.

Σε διάστημα πέντε λεπτών στο πρώτο 45λεπτο η Ντιναμό προηγήθηκε με τρία γκολ διαφορά χάρη στους Πιάτσα (17’), Αντέμι (20’) και Ρογκ (22’)! Η Μόλντε κατόρθωσε να σκοράρει λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους με τον Χουσεΐν στο 43’ και έτσι ξεκίνησε η αντεπίθεση.

Στο 52’ ο Ελγιουνουσί με πέναλτι μείωσε σε 2-3 και παρά την αποβολή του Φόρεν στο 72’ ο Καμαρά στο 75’ έκανε το 3-3! Τα λεπτά που ακολούθησαν ήταν ακατάλληλα για καρδιακούς με τη Μόλντε να πιέζει για το τέταρτο γκολ και για ένα σύγχρονο ποδοσφαιρικό θαύμα, όμως η Ντιναμό άντεξε και πήρε το εισιτήριο για τα πλέι-οφ.

Το Eurojackpot μοιράζει απόψε 120 εκατ. ευρώ  - Στις 21:15 η κλήρωση
Ολυμπιακός: Χωρίς Παπανικολάου κόντρα στην Μπαρτσελόνα - Ταξίδεψε στην Ισπανία ο Ουόκαπ
Γιώργος Λυγγερίδης: Τι περιλαμβάνει η δικογραφία - Η πορεία του «μαύρου» χρήματος
Μακάμπι: Χαλάρωμα και πανέτοιμη για τον Παναθηναϊκό AKTOR