Παναθηναϊκός - Κλαμπ Μπριζ 2-1: Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις (videο)

Ανατροπή με τεράστια ψυχικά αποθέματα πέτυχε ο Παναθηναϊκός, ο οποίος επικράτησε 2-1 της Κλαμπ Μπριζ και πήρε τον πρώτο… λόγο για τα play offs του Champions League.

Η εκκίνηση των «πράσινων» ήταν άσχημη, καθώς ο Εμπομπό στο 10’ άνοιξε το σκορ για τους Βέλγους, ενώ στο 34’ ο Μάρκους Μπεργκ δεν κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια (1-1) αστοχώντας σε πέναλτι. Όμως, τρία λεπτά αργότερα, ο Σουηδός επιθετικός έκανε το… κεφαλιού του και ισοφάρισε. Πάντως, στην εκπνοή του ημιχρόνου, το «τριφύλλι» έμεινε με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Σάντσες αντίκρισε την απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα.

Αντί όμως οι «πράσινοι» να μείνουν πίσω και να… περιμένουν την ομάδα του Βελγίου, βγήκαν στην επίθεση και με το πέναλτι του Νίκου Καρέλη στο 65’ έκαναν την ανατροπή και πλέον κρατούν την πρόκριση στα… πόδια τους.

Δείτε τα τέρματα που… σημάδεψαν το ματς και τις καλύτερες φάσεις, όπως μεταδόθηκαν από το OTE Sport…