Champions League: Προβάδισμα για Νιου Σέιντς

Μία… ανάσα από την πρόκρισή της στον β’ προκριματικό του Champions League βρίσκεται η Νιου Σέιντς από την Ουαλία, μετά την εκτός έδρα νίκη της 2-1 επί της Τόρσαβν.

Η ομάδα από τα Νησιά Φερόε μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Σάμουελσεν, ωστόσο, η αντίδραση των Ουαλών ήταν άμεση και δύο λεπτά αργότερα, ο Κίγκλεϊ έφερε το ματς στα ίσια (1-1). Τη νίκη στους φιλοξενούμενους, έδωσε ο Γουάιλντ στο 90’.

Πλέον, η Νιου Σέιντς έχει την ευκαιρία να «σφραγίσει» την παρουσία της στον β’ προκριματικό της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης, στον επαναληπτικό της 6ης Ιουλίου.

Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου