Μπαρτσελόνα - Μπάγερν Μονάχου 3-0: Τα γκολ του ημιτελικού (video)

Άλλη μία «χρυσή» σελίδα στην ιστορία της Μπαρτσελόνα γράφτηκε το βράδυ της Τετάρτης (6/5) στο «Καμπ Νου» με τους Καταλανούς να διαλύουν την Μπάγερν 3-0 και τον Μέσι να βάζει ξανά την δική του «σφραγίδα» στον θρίαμβο

Ο Αργεντινός σούπερ σταρ ήταν «σκιά» του ευατού του για 75 λεπτά αλλά στη συνέχεια απέδειξε ότι οι μεγάλοι παίκτες δεν επηρεάζονται από την κατάσταση που βρίσκονται και μετατρέποντας το τελευταίο τέταρτο σε προσωπικό του ρεσιτάλ έσπρωξε την Μπάρτσα στη νίκη με 3-0 που την φέρνει μία ανάσα από την πρόκριση στον τελικό του Βερολίνου.

Ο «Λίο» στο 77' με δυνατό αριστερό σουτ νίκησε τον Νόιερ για το 1-0. Τρία λεπτά αργότερα, ξάπλωσε τον Μπόατενγκ και πλάσαρε τον Γερμανό γκολκίπερ για το 2-0, ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έβγαλε μόνο του τον Νεϊμάρ και ο Βραζιλιάνος με ψύχραιμο πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Απολαύστε τα γκολ του αγώνα στο παρακάτω βίντεο.

Barcelona 3 - 0 Bayern München # All Goals

Barcelona 3 - 0 Bayern München # All GoalsExclusive Live Sports HD