Σύνθημα πρόκρισης από Αντσελότι

Ο τεχνικός της Τσέλσι, Κάρλο Αντσελότι τόνισε πως η Τσέλσι θα αγωνιστεί στο «Όλντ Τράφορντ» απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την πρόκριση.

Οι δυο ομάδες αναμετρώνται για τα προημιτελικά του Champions League, με την πρώτη αναμέτρηση στο «Στάμφορντ Μπριτζ» να λήγει με 1-0 υπέρ των «κόκκινων διάβολων».

«Πρέπει να πιστέψουμε ότι μπορούμε να τους νικήσουμε στην έδρα τους. Πρέπει από το πρώτο λεπτό να πιστέψουμε στις δυνατότητές μας. Για να φύγεις από το ‘Ολντ Τράφορντ’ με τη νίκη, θα πρέπει να δώσεις το 100% και στα 90 λεπτά. Θα πρέπει να επιδείξεις κουράγιο, θάρρος, προσωπικότητα και να πάρεις τον έλεγχο του αγώνα».

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη