ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ – Πόρτο 0-3 (videos)

Στην κορυφή της βαθμολογίας του 8ου ομίλου διατηρήθηκε η Πόρτο που πήρε σπουδαία νίκη με 3-0 επί της ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ εκτός έδρας.

Μόνο για ένα ημίχρονο βρήκε αντίσταση η Πόρτο στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με την ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ για να φτάσει στη νίκη με 3-0. Οι «δράκοι» κάνοντας άσχημο πρώτο μέρος, είχαν αρκετούς… μπελάδες από την αντίπαλό τους, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να αξιοποιήσουν την ανωτερότητά τους για να φτάσουν στη νίκη με 3-0.

Στο 56’ ο Ερέρα με εντυπωσιακό σουτ άνοιξε το σκορ για τους Πορτογάλους για να γίνει το 2-0 από τον Μαρτίνεζ στο 65’. Αυτό, ήταν το πέμπτο τέρμα του Κολομβιανού διεθνούς στα πρώτα πέντε παιχνίδια.

Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε στο 89’ από τον Τέγιο ο οποίος με ωραίο πλασέ διαμόρφωσε το 3-0 που κρατάει στην κορυφή της βαθμολογίας τους «δράκους».

ΜΠΑΤΕ ΜΠΟΡΙΣΟΦ: Σέρνικ, Γκαϊντούτσικ, Μλαντένοβιτς (72’ Αλεκσίεβιτς), Τούμπιτς, Γιαμπλόνσκι, Καρνίτσκι (67’ Μπαγκά), Βολόντκο, Ολέκνοβιτς, Βολόντκο, Ροντιόνοφ (75’ Σιγκνεβιτς), Γκορντέτσικ.
ΠΟΡΤΟ: Φαμπιάνο, Ντανίλο, Μάρτινς Ίντι, Μαρκάνο, Άλεξ Σάντρο, Κασεμίρο, Μπραχίμι (83’ Αντριάν Λόπεζ), Ερέρα, Τόρες, Κουαρέσμα (71’ Τέγιο), Μαρτίνεζ (90’ Κιντέρο).

{livechat}1279280{/livechat}

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ