Σπόρτινγκ Λισσαβόνας – Σάλκε 4-2 (video)

Μπορεί να βρέθηκαν πίσω στο σκορ αλλά οι Πορτογάλοι κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή παίρνοντας τους 3 βαθμούς και μπαίνοντας ξανά στο… κόλπο της πρόκρισης

Αν και η Σάλκε κατάφερε να προηγηθεί στη Λισσαβόνα απέναντι στη Σπόρτινγκ δεν κράτησε για πολύ ώρα τα… ηνία του αγώνα καθώς οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα και «καθάρισαν» το ματς στην επανάληψη. Το σκορ λοιπόν άνοιξε για τους Γερμανούς στο 17’ με αυτογκόλ ο Σλιμανί, ενώ οι Πορτογάλοι έφεραν το ματς στα ίσια με τον Σαρ στο 26’. Στο δεύτερο 45λεπτο και συγκεκριμένα στο 52’ ο Τζέφερσον έκανε το 2-1, με τον Νάνι 20 λεπτά αργότερα να δίνει προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του. Ο Αόγκο στο 88’ μείωσε προσωρινά αλλά στις καθυστερήσεις ο Σλιμανί πήρε την άτυπη ρεβάνς για το αυτογκόλ και διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Σπόρτινγκ Λισσαβόνας: Πατρίσιο, Τζέφερσον, Ολιβέιρα, Σαρ, Καρβάλιο, Μάριο (82' Ροσέλ), Σέντρικ, Άντριεν Σίλβα, Σλιμανί, Μανέ (68' Καρίγιο), Νάνι (89' Καπέλ)

Σάλκε: Φέρμαν, Χέβεντες, Αόγκο, Οτσίντα, Φουχς (78' Κίρχοφ), Μέγιερ (65' Μπόατενγκ), Χέγκερ, Νοϊστάντερ, Τσούπο-Μότινγκ, Ομπάσι (69' Σαμ), Χούντελαρ.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον