Λίβερπουλ – Λουντογκόρετς 2-1 (videos)

Στις καθυστερήσεις λυτρώθηκε η Λίβερπουλ που πήρε πολύ δύσκολη νίκη με 2-1 επί της Λουντογκόρετς με σκόρερ τον Τζέραρντ.

Με αρκετό άγχος ολοκληρώθηκε η επιστροφή της Λίβερπουλ στους ομίλους του Champions League μετά από πέντε χρόνια με την ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς να παίρνει τη νίκη με 2-1 επί της Λουντογκόρετς έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Στίβεν Τζέραρντ.

Οι «κόκκινοι» άνοιξαν το σκορ στο 82’ με ωραίο σουτ του Μπαλοτέλι στην κίνηση. Παρόλα αυτά, οι Βούλγαροι απάντησαν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν και ισοφάρισαν με τον Αμπάλο.

Ενώ, όλα έδειχναν πως οι δύο ομάδες θα πάρουν από ένα βαθμό, ήρθε ο Στίβεν Τζέραρντ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων για να ευστοχήσει σε πέναλτι και να δώσει το τρίποντο στην ομάδα του.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Μινιολέ, Λόβρεν, Σακό, Μορένο, Μανκίγιο, Τζέραρντ, Κουτίνιο (68’ Λούκας), Χέντερσον, Στέρλινγκ, Λαλάνα (67’ Μπορίνι), Μπαλοτέλι.
ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ: Μπόριαν, Α.Αλεξάντροφ, Μίνεφ, Μότσι, Καϊσαρά, Ντιάκοφ (85’ Εσπίνιο), Αμπέλ, Μαρσελίνιο, Μ.Αλεξάντροφ, Μπέζιακ (86’ Χάμζα), Μισιντιάν (72’ Αμπάλο).

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τελικό Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός