Γαλατάσαραϊ – Άντερλεχτ 1-1 (videos)

Στα τελευταία λεπτά κατάφερε η Γαλατάσαραϊ να σώσει το βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στην Άντερλεχτ μένοντας στο ισόπαλο 1-1.

Ταφόπλακα έπεσε ουσιαστικά στις ελπίδες των Γαλατάσαραϊ και Άντερλεχτ για πρόκριση στους «16» καθώς έμειναν στο ισόπαλο 1-1 και έτσι δύσκολα θα μπορέσουν να ξεπεράσουν τις Άρσεναλ και Ντόρτμουντ.

Οι Βέλγοι μπορεί παραδοσιακά μακριά από το γήπεδό τους να δείχνουν κάκιστη εικόνα σε αυτό το επίπεδο, ωστόσο μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο 52’ άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Πράετ.

Όλα έδειχναν πως οι πρωταθλητές Βελγίου θα έφταναν στην πολυπόθητη νίκη, ωστόσο στα τελευταία λεπτά και τις καθυστερήσεις ο Μπουράκ ήταν αυτός που έκανε το 1-1 για να δώσει ουσιαστικά έναν ανέλπιστο βαθμό στην ομάδα του.

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ: Μουσλέρα, Τέγιες (80' Τσαμντάλ), Σεντζού, Καγιά, Σαρί, Μέλο, Ινάν (72' Μπουλούτ), Ντζεμαϊλί, Σνάιντερ, Μπουράκ Γιλμάζ, Πάντεφ (57' Μπρουμά).
ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ: Ρεφ, Ντεσάχτ, Νούιτινκ (23' Σουάρες), Μπεμπά, Ντεφούρ, Πράε (78' Ντεντόνκερ), Τιέλεμανς, Νάχαρ, Ατσεαμπόνγκ, Κοντέ, Μίτροβιτς (66' Κλιέσταν).