Έκανε πλάκα η Ρεάλ και έριξε εξάρα!

Στα προημιτελικά του Champions League βρίσκεται η Ρεάλ Μαδρίτης που ισοπέδωσε τη Σάλκε διαλύοντάς τη με 6-1!

Τα πλάνα της για τα προημιτελικά του Champions League κάνει ήδη η Ρεάλ Μαδρίτης. Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι έδειξε με τον πλέον περίτρανο τρόπο πως είναι μία από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες του κόσμου αυτή την περίοδο καθώς έκανε… περίπατο στη «Φέλτινς Αρένα» διαλύοντας τη Σάλκε με το εντυπωσιακό 6-1!

Από το ξεκίνημα η «βασίλισσα» ήταν ανώτερη και πίεσε για το γκολ. Αυτό, ήρθε στο 13’ όταν ο Μπέιλ έκανε ωραία ενέργεια και έδωσε έτοιμο γκολ στον Μπενζεμά που δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Η συνέχεια, ήταν ανάλογη για τους «μερένγκες» οι οποίοι σε κανένα σημείο δεν έριξαν ρυθμούς. Στο 21’ ο Μπέιλ πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με ωραίο σουτ, έκανε το 2-0 καθαρίζοντας από νωρίς για την ομάδα του.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φτάσουν σε όσα περισσότερα τέρματα γινόταν. Έτσι, ο Ρονάλντο, πήρε… σειρά και στο 52’ έκανε το 3-0. Από εκεί και πέρα, ο Πορτογάλος αστέρας έγινε δημιουργός για να δώσει έτοιμο γκολ στον Μπενζεμά πέντε λεπτά αργότερα για το 4-0.

Και όμως… Η Ρεάλ δεν σταμάτησε εκεί και στο 69’ ο Μπέιλ με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα έκανε το 5-0, οδηγώντας τη Ρεάλ στη μόλις δεύτερή της νίκη σε 26 αναμετρήσεις επί γερμανικού εδάφους.

Στο 89’ ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέτυχε το δεύτερό του προσωπικό τέρμα για να κάνει το 6-0. Ωστόσο, το καλύτερο γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο επόμενο λεπτό, όταν ο Χούντελααρ με τρομερό σουτ στην κίνηση έκανε το τελικό 6-1.

ΣΑΛΚΕ: Φέρμαν, Χιέβεντες, Φελίπε Σαντάνα, Ματίπ, Κολάσινακ (76’ Φουκς), Μάιερ, Μπόατενγκ (59’ Γκορέτζκα), Ντράξλερ, Νόισταντερ, Φαρφάν (72’ Φαρφάν), Χούντελααρ.
ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Κασίγιας, Πέπε, Σέρχιο Ράμος, Μαρσέλο, Καρβαλιάλ, Μπέιλ (81’ Χεσέ), Τσάμπι Αλόνσο (73’ Ιγιαραμέντι), Μόντριτς, Ντι Μαρία (68’ Ίθκο), Ρονάλντο, Μπενζεμά.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!