Χωρίς προβλήματα η Ρεάλ, 4-1 τη Γαλατάσαραϊ (video)

Μπορεί να είχε αρκετές απουσίες και να έπαιζε από νωρίς με παίκτη λιγότερο, ωστόσο η Ρεάλ Μαδρίτης είχε άνετο έργο, επικρατώντας 4-1 της Γαλατάσαραϊ.

Την πρώτη θέση του ομίλου της και με μαθηματικό τρόπο εξασφάλισε η Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία μπορεί να μην είχε ισχυρό κίνητρο απέναντι στη Γαλατάσαραϊ ωστόσο έφτασε στη νίκη με 4-1. Ο Σέρχιο Ράμος από τα πρώτα λεπτά, αποβλήθηκε αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες.

Ο Μπείλ στο 37’ με απίστευτη εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ, για να έρθει η ισοφάριση ένα λεπτό αργότερα από τον Μπουλούτ. Στο 51’ ο Αρμπελόα έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους με τα γκολ των Ντι Μαρία (63’) και Ίθκο (81’) να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα.

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Κασίγιας, Αρμπελόα, Ράμος, Πέπε, Μαρσέλο (74' Καρβαχάλ), Ιγιαραμένδι, Καζεμίρο (59' Αλόνσο), Ντι Μαρία, Ίσκο, Μπέιλ Χεσέ Ροντρίγκες (28' Νάτο)
ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ: Εράι Ισκάν, Εμπουέ, Σετζού, Ζαν, Νουνκέ, Ινάν, Φελίπε Μέλο (88' Γκουλσελάμ), Μπρουμά (64' Σνάιντερ), Αμραμπάτ (68' Ριέρα), Ντρογκμπά, Μπουράκ Γιλμάζ.

BCL: Το σήκωσε η Μάλαγα