Ένα ήταν αρκετό για τη Γιουνάιτεντ (video)

Στην πρώτη θέση του ομίλου της διατηρήθηκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η οποία επικράτησε 1-0 της Σοσιεδάδ με αυτογκόλ στα πρώτα λεπτά.

Το αήττητό της διατήρησε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στα πρώτα τρία παιχνίδια του ομίλου της, καθώς επικράτησε με αρκετά δύσκολο τρόπο 1-0 της Σοσιεδάδ χωρίς να ικανοποιήσει με την εμφάνισή της.

Το τραγικό λάθος του Ινίγο Μαρτίνεθ στο δεύτερο λεπτό του αγώνα μετά το σουτ του Γουέιν Ρούνεϊ είχε ως αποτέλεσμα η Γιουνάιτεντ να πάρει προβάδισμα στο «Ολντ Τράφορντ» το οποίο και κράτησε μέχρι τέλους, φτάνοντας τους επτά βαθμούς στη διοργάνωση.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.: Ντε Χέα, Ράφαελ (59’ Σμόλινγκ), Εβρά, Τζόουνς, Έβανς, Γκιγκς, Κάρικ, Βαλένσια, Καγκάβα, Ρούνεϊ, Ερνάντες (80’ Γιάνγκ)
ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Μπράβο, Κάρλος Μαρτίνεθ, Γκονζάλεθ, Ντε λα Μπέλα, Μπεργάρα, Ινίγο Μαρτίνεθ, Τσάμπι Πριέτο (68’ Πάρδο), Θουρουτούθα (75’ Κάστρο), Γκριέτσμαν, Σεφέροβιτς (75’ Αγκιρέτξε), Βέλα.

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ