Λύτρωση για Λεβερκούζεν (video)

Σπουδαίας σημασίας νίκη πήρε η Λεβερκούζεν η οποία επικράτησε 2-1 της Σοσιεδάδ στην «Μπάι Αρένα» για να μείνει ζωντανή στη «μάχη» της πρόκρισης.

Στις καθυστερήσεις κάθε ημιχρόνου χτύπησε η Μπάγερ Λεβερκούζεν για να πάρει σημαντική νίκη με 2-1 απέναντι στη Σοσιεδάδ και να μείνει ζωντανή στη «μάχη» της πρόκρισης, καθώς βρίσκεται ένα βαθμό μακριά από την πρώτη θέση.

Στο 46’ ο Ρόλφες με  διπλή προσπάθεια άνοιξε το σκορ για τις «ασπιρίνες» για να έρθει η απάντηση από τους Βάσκους στο 51’ όταν ο Βέλα εκτέλεσε το πέναλτι με τον Λένο να αποκρούει και τον Μεξικανό επιθετικό στην επαναφορά να ισοφαρίζει. Όλα αυτά, για να έρθει η εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ του Χέγκελερ στο 92’ για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του.

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Λένο, Χίλμπερτ, Βολσχάιντ, Τοπράκ, Μπένις (69’ Τσαν), Μπέντερ, Ρολφς, Ράιναρτς, Σαμ (85’ Χέγκελερ), Χέουνγκ-Μιν (68’ Κρούσε), Κίσλινγκ
ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Μπράβο, Κάρλος Μαρτίνες, Γκονζάλες, Ινίγο Μαρτίνεθ, Ντε λα Μπέλα, Μπεργάρα, Ελουστόνδο, Θουρουτούθα (90’ Ρος), Γκριέτσμαν (84’ Κάστρο), Βέλα, Σεφέροβιτς (68’ Αγκιρέτξε).

Basketball Champions League: Στο Βελιγράδι για το... όνειρο το Περιστέρι – Το πρόγραμμα του Final 4