Έκανε αγγαρεία

Η Τσέλσι δεν είχε όρεξη για παιχνίδι απέναντι στην Κοπεγχάγη με το τελικό 0-0 να έρχεται μοιραία.

Από ότι αποδείχθηκε μόνο ένα παιχνίδι διεξήχθη στις αναμετρήσεις της Τσέλσι με την Κοπεγχάγη. Αυτό που έγινε στην Δανία δηλαδή, όπου η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι επικράτησε με 2-0 χάρη σε δύο τέρματα του Ανελκά. Σε ότι αφορά τον επαναληπτικό του «Στάνφορντ Μπριτζ» οι «μπλε» φαίνεται ότι από το πρώτο λεπτό περίμεναν το τέλος του παιχνιδιού, καθώς δεν είχαν όρεξη για ποδόσφαιρο.

Ότι ευκαιρίες δημιούργησαν σε καμία περίπτωση δεν απείλησαν την αντίπαλη ομάδα, καθώς η άμυνα της Κοπεγχάγης μπόρεσε να ανταπεξέλθει. Οι Άγγλοι θα μπορούσαν να είχαν πληρώσει την υπεροψία τους, αν στο 26’ το φάουλ του Ν’Ντόι κατέληγε στα δίχτυα και όχι στο δοκάρι του Τσεχ.

Από την στιγμή όμως που πέρασε η συγκεκριμένη φάση η Κοπεγχάγη δεν κατάφερε να φανεί απειλητική και έτσι το παιχνίδι κύλισε μέχρι το τέλος χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Η μοναδική αξιόλογη ευκαιρία για τους «μπλε» στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 51’, όταν ο Μίκελ με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Βίλαντ.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του παιχνιδιού ΕΔΩ

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ