«Καθάρισε» την Τσέλσι η Γιουβέντους (3-0) (video)

Εντυπωσιακή εμφάνιση έκανε η Γιουβέντους στο Τορίνο, όπου επικράτησε 3-0 της Τσέλσι και πλέον έχει στο χέρι της την πρόκριση.

Μία ισοπαλία απέναντι στη Σαχτάρ Ντόνετσκ για την τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League θέλει η Γιουβέντους πλέον για να φτάσει στους «16» της διοργάνωσης.

Αυτό γιατί, η «γηραιά κυρία» έκανε μεγάλη εμφάνιση επικρατώντας 3-0 της Τσέλσι. Οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν στο 38’ της αναμέτρησης με ένα τυχερό τέρμα του Φάμπιο Κουαλιαρέλα, καθώς η μπάλα κόντραρε πάνω του. Στην επανάληψη η Γιουβέντους μπήκε ξανά δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να «καθαρίσει» τη νίκη στο 61’ όταν ο Βιντάλ έκανε το σουτ με την μπάλα να κοντράρει ξανά και να καταλήγει στα δίχτυα του Τσεχ.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Τζιοβίνκο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Κιελίνι, Μπαρτσάλι, Μπονουτσι, Λιστάινερ (68’ Κάσερες), Μαρκίσιο, Πίρλο, Ασαμόα, Βιντάλ, Βούσινιτς (89’ Πογκμπά), Κουαλιαρέλα (82’ Τζιοβίνκο).
ΤΣΕΛΣΙ: Τσεχ, Ιβάνοβιτς, Κόουλ, Ντάβιντ Λουίζ, Κέιχιλ, Αθπιλικουέτα (60’ Μόουσες), Ραμίρες, Όσκαρ, Μίκελ (71’ Τόρες), Αζάρ, Μάτα.

Ο ΠΑΟΚ σήκωσε την «κούπα» στο «γήπεδο» του Novasports!
Ιστιοπλοΐα: Φινάλε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Formula Kite του Ιέρ
Τένις: Πτώση για Τσιτσιπά
Κηφισιά: Τέλος ο Μπράτσος