Μίλησε ο Ρουκάβινα

Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ σώθηκε στις καθυστερήσεις αποσπώντας την ισοπαλία 1-1 από την Λούντογκορετς.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης κατάφερε να σωθεί από το… κάζο η Ντιναμό Ζάγκρεμπ στην εκτός έδρας αναμέτρησής της με τη Λούντογκορετς Ράζγκραντ. Η ομάδα της Κροατίας που θέλει να βρεθεί για ακόμα μία φορά στους ομίλους του Champions League, απέσπασε την ισοπαλία με τέρμα του πρώην επιθετικού του Παναθηναϊκού, Άντε Ρουκάβινα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Νωρίτερα, ο Μαρσελίνιο στο 67’ είχε βάλει μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους.  Στην επόμενη φάση της διοργάνωσης βρίσκεται ουσιαστικά η Μάριμπορ, η οποία δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερες δυσκολίες επί της Ζελέσνιτσαρ επικρατώντας 4-1. Ο Αντίλοβιτς στο 15’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με τους γηπεδούχος να ισοφαρίζουν στο 47’ με τον Μπέριτς. Ο Μεζγκά στο 67’ έκανε το 2-1 για να έρθει και πάλι ο Μπέριτς να κάνει το 3-1 στο 76’. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Ταβάρες στο 92’.

Η νορβηγική Μόλντε έκανε πολύ καλή εμφάνιση επί της Βέντσπιλς και επικρατώντας 3-0 πήρε μεγάλο προβάδισμα για την πρόκριση. Ο Ανγκάν στο 53’ άνοιξε το σκορ με τον Φορέν με πέναλτι στο 74’ να κάνει το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από τον Ανγκάν και πάλι στο 83’. Τέλος η Σλασκ, πήρε μεγάλη νίκη με 2-0 εκτός έδρας επί της Μπούντουτσνοστ. Ο Έλσνερ στο 19’ άνοιξε το σκρο με τον Μιλά στο 50’ με πέναλτι να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ