Νέο… μπαμ από Βασιλεία!

Η Βασιλεία με τέρμα του Στόκερ στο 86’ επικράτησε 1-0 της Μπάγερν Μονάχου και έκανε βήμα πρόκρισης. Στην τελευταία φάση η Μαρσέιγ επικράτησε 1-0 της Ίντερ.

Αρχικά ήταν η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Αρκετοί θεώρησαν ότι η τύχη έπαιξε σημαντικό ρόλο. Ωστόσο, όταν κάτι επαναλαμβάνεται  σίγουρα υπάρχει και αξία σε μία ομάδα. Η Βασιλεία, διατήρησε ζωντανό το όνειρο της πρόκρισης στα προημιτελικά επικρατώντας της Μπάγερν Μονάχου 1-0 στο «Σεντ Γιάκομπ Παρκ» και μπορεί να θεωρηθεί και φαβορί για πρόκριση στην επόμενη φάση.

Κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, λίγες ήταν οι ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, καθώς το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας. Οι Βαυαροί είχαν τον έλεγχο χωρίς να μπορέσουν να δημιουργήσουν αρκετές ευκαιρίες όμως.

Στα τελευταία λεπτά, οι δύο ομάδες έδειχναν ικανοποιημένες με το ισόπαλο 0-0, ωστόσο στο 86’ οι γηπεδούχοι με τον Στόκερ κατάφεραν να «ανοίξουν» το σκορ και να πάρουν μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του Champions League.

Στο άλλο παιχνίδι που διεξήχθη την ίδια ώρα, υπήρξε πανομοιότυπη κατάληξη. Οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν σε κανένα σημείο του αγώνα να δείξουν καλά στοιχεία με τις ευκαιρίες που δημιούργησαν να μην είναι σοβαρές.

Βέβαια, στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, η ομάδα του Ντιντιέ Ντεσάμπ βγήκε στην επίθεση και πήρε ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης. Μετά από κόρνερ του Βαλμπουενά ο Αντρέ Αγιού με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σέζαρ και έδωσε τη νίκη στους Μασσαλούς.

Το Onsports σας μετέφερε LIVE την εξέλιξη της αναμέτρησης: Μαρσέιγ – Ίντερ.

Ο «τελικός της χρονιάς» στην Μπολόνια για τον Παναθηναϊκό AKTOR - Η ώρα και το κανάλι
Σεπόλια: Ένοχος για βιασμό, αθώος για εμπορία ο Ηλίας Μίχος - Αθώα για μαστροπεία η μητέρα
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Βίρτους - Παναθηναϊκός AKTOR και Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Λέστερ: Απολύθηκε ο προπονητής της γυναικείας ομάδας λόγω σχέσης με παίκτρια