Βίλας Μπόας: «Σε εμάς όλα τα παράξενα»

Δεν μπορούσε να καταλάβει πως ηττήθηκε η Τσέλσι από την Λεβερκούζεν με 2-1, ακόμα και αρκετά λεπτά μετά το τέλος του ματς, ο Άντρε Βίλας Μπόας.

Ο πρώην προπονητής της Πόρτο ήταν γεμάτος απορίες. Ωστόσο παραδέχθηκε ότι στο Champions League οι λεπτομέρειες μπορούν να αποδειχθούν σημαντικές:

«Όλα τα παράξενα συμβαίνουν σε εμάς. Σκοράραμε πρώτοι και είχαμε συνοχή για όλο το παιχνίδι. Είχαμε και μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 με τον Μαλουντά. Οι αγγλικές ομάδες έχουν δύσκολες αποστολές στο Champions League, αλλά εμείς πρέπει να βρούμε τον τρόπο να επιστρέψουμε στις νίκες.

Μία μικρή λεπτομέρεια μπορεί να κάνει την διαφορά σε αυτή την διοργάνωση. Δεν έχει νόημα, όμως, να εστιάσουμε στο πέναλτι του Ντρογκμπά (στην φάση πριν το νικητήριο γκολ)».

Εντούτοις, η αυτοπεποίθηση του νεαρού κόουτς της Τσέλσι παραμένει σε υψηλό επίπεδο, αφού φάνηκε σίγουρος για την πρόκριση στους «16» της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης:

«Πιστεύουμε στις δυνατότητές αυτών των παικτών. Οι ικανότητές τους θα μας προκρίνουν στον επόμενο γύρο. Αν και μία ισοπαλία είναι αρκετή, εμείς πάμε για τη νίκη με την Βαλένθια».