Πλησίασε το ρεκόρ η Βαλένθια

Εντυπωσιακή εμφάνιση από τις «νυχτερίδες» που διέλυσαν με 7-0 την Γκενκ.

Ένα γκολ μακριά από το απόλυτο ρεκόρ στο Champions League βρέθηκε η Βαλένθια, η οποία διέλυσε στους… επτά ανέμους την Γκενκ επικρατώντας 7-0 και ανεβαίνοντας στην 2η θέση.

Πλέον θέλει τη νίκη ή την ισοπαλία απέναντι στην Τσέλσι για να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Ο Ζόνας στο 10’ άνοιξε τον χορό των γκολ, με τον Σολδάδο μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με χατ-τρικ (13’, 35’, 39’) να κάνει το 4-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Μέχρι το τέλος του παιχνιδιού οι «νυχτερίδες» χτύπησαν ακόμα τρεις φορές με τους Ερνάντεζ (68’), Αντούριθ (70’) και Κόστα (81’) για το τελικό αποτέλεσμα.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Ντιέγκο Άλβες, Ραμί, Βίκτορ Ρουίς (46’ Παρέχο), Ματιέ, Μιγκέλ, Μεμέτ Τοπάλ, Φεγκουλί (57’ Πιάτι), Πάμπλο Ερνάντες, Κόστα, Ζόνας, Σολδάδο (65’ Αντούριθ)
ΓΚΕΝΚ: Κέτέλες, Βαν ντεν Μπόρε, Νάντσον, Χάιλαντ (61’ Λιμπόμπε), Τόζερ, Ντεν Μπρούιν, Καμούς, Πουντίλ, Βόσεν (46’ Σαρ), Μπάρντα (71’ Νουανγκανγκά), Μπουφέλ

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ