7ος Όμιλος: Δούλεψαν για τον… ΑΠΟΕΛ

Σαχτάρ και Ζενίτ έμειναν στο ισόπαλο 2-2 και έτσι άφησαν στην κορυφή τον ΑΠΟΕΛ στον 7ο όμιλο.

Τα… μάτια τους έβγαλαν Σαχτάρ και Ζενίτ, καθώς το ισόπαλο 2-2 μεταξύ τους δεν βόλεψε καμία από τις δύο ομάδες. Ίσα- ίσα που έδωσε το δικαίωμα στον ΑΠΟΕΛ να παραμείνει στην πρώτη θέση του 7ου ομίλου και πλέον χρειάζονται… τρέξιμο στις τελευταίες αγωνιστικές για να διεκδικήσουν την πρόκριση.

Οι Ουκρανοί μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και με την συμπλήρωση 15 λεπτών στην αναμέτρηση, πήραν το προβάδισμα με τέρμα του Βιλιάν. Ωστόσο η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι, απάντησε γρήγορα και στο 33’ ισοφάρισε με τέρμα του Σιρόκοφ.

Οι πρωταθλητές Ουκρανίας όμως μπήκαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα, καθώς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Αντριάνο τους έδωσε και πάλι το προβάδισμα στο σκορ.

Στην επανάληψη η Σαχτάρ δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμά της ή να το αυξήσει και η Ζενίτ κατάφερε να αποσπάσει την ισοπαλία με 2-2, με τέρμα του Φεϊζουλίν με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού.

ΣΑΧΤΑΡ: Ρίμπκα, Ρατ, Τσιγκρίνσκι, Τσιζόφ (73’ Κούτσερ), Χούμπσκμαν, Φερναντίνιο, Ζάντσον (67’ Μκιταριάν), Βίίλιαμ, Ντάγκλας Κόστα, Σρνα, Λουίζ Αντριάνο.
ΖΕΝΙΤ: Μαλαφέεφ, Αλβες, Κρισίτο, Λόμπαερτς, Χουμποτσάν, Σιρόκοφ, Ζιριάνοφ (90’ Σέμακ), Φαϊζούλιν, Ντενίσοφ, Μπουχάροφ (74’ Λάζοβιτς), Ντάνι.

Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία