Ρόσι: «Είναι η Μπάγερν»!

Για την ήττα της Βιγιαρεάλ, από την Μπάγερν Μονάχου, μίλησε ο επιθετικός του «κίτρινου υποβρύχιου», Τζιουζέπε Ρόσι, ο οποίος «έπλεξε» το εγκώμιο των βαυαρών.

Με τα καλύτερα λόγια εκφράστηκε για την Μπέγαρεν Μονάχου, ο επιθετικός της Βιγιαρεάλ, Τζιουζέπε Ρόσι.

Ο Ιταλός επιθετικός, αναφέρθηκε στην εν λόγω αναμέτρηση, όπου και το «κίτρινο υποβρύχιο» ηττήθηκε (2-0) από μια παγκόσμιας κλάσης ομάδα, όπως υποστήριξε.

«Είναι η Μπάγερν. Μια πολύ καλή ομάδα. Μια ομάδα παγκόσμιας κλάσης. Στο πρώτο ημίχρονο τα πήγαμε καλά και είχαν μόνο δύο-τρεις ευκαιρίες να σκοράρουν.

Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο δεν βγήκαμε με αρκετή ένταση και δεν παίξαμε όπως έπρεπε», τόνισε αρχικά ο ικανότατος στράικερ και συνέχισε:

«Η Μπάγερν είχε την κατοχή της μπάλας και έπρεπε να παίξουμε καλύτερα. Πάντως, η φάση των ομίλων είναι μεγάλη περίοδος και έχουμε ακόμα πέντε ματς. Η Βιγιαρεάλ έχει δείξει πως διαθέτει χαρακτήρα και θα αντεπιτεθούμε. Ελπίζουμε ότι θα πάμε καλύτερα στα επόμενα παιχνίδια».

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ