Το έφερε… Ντούμπ(ι)α

Με δύο τέρμα του Σεϊντού Ντουμπιά στα τελευταία λεπτά η ΤΣΣΚΑ Μόσχας απέσπασε σημαντική ισοπαλία με 2-2 από την Λιλ.

Όλα καλά τα έκανε η Λιλ στο «Φελίξ Μπολάρ» απέναντι στη ΤΣΣΚΑ Μόσχας για μία ώρα παιχνιδιού. Οι νταμπλούχοι Γαλλίας βρισκόντουσαν μπροστά στο σκορ με 2-0 απέναντι στους Ρώσους και έδειχναν έτοιμοι να ξεκινήσουν με θετικό τρόπο.

Ο Μούσα Σο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έβαλε μπροστά στο σκορ τους «λιλουά» με τον Πεντρετί να κάνει το 2-0 στο 57’.

Κάπου εκεί όμως η ΤΣΣΚΑ Μόσχας ξύπνησε και με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Σεϊντου Ντουμπιά κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση. Αρχικά μείωσε στο 72’, ενώ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΛΙΛ: Λαντρό, Ντεμπισί, Ρόζεναλ, Μπεριά, Μπάσα, Μπαλμόν, Αζάρ, Ομπράνιακ (76’ Γκεγιέ), Πεντρετί (76’ Κόουλ), Μαβουμπά, Σο (86’ Ροντελέν)
ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ: Γκαμπούλοφ, Ιγκνάσεβιτς, Μπερεζούτσκι, Ναμπάμπκιν, Μπερεζούτσκι, Ντζαγκόεφ, Κάουνα (67’ Ολίσε), Τόσιτς, Αλντονίν (80’ Μαμάεφ), Ντουμπιά (93’ Σεμπέρας), Λοβ