Τα πρωτοσέλιδα του αθλητικού και πολιτικού Τύπου της Κυριακής (20/10)

Ο Ολυμπιακός «καθάρισε» τον Πλατανιά σε ένα επτάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο επικρατώντας 4-1, μετά από κακή εμφάνιση για 65 λεπτά.

Οι Χανιώτες προηγήθηκαν στο ξεκίνημα, αλλά όταν οι «ερυθρόλευκοι» αποφάσισαν να σοβαρευτούν πέτυχαν τέσσερα γκολ και πλέον σκέφτονται το παιχνίδι της Τετάρτης με την Μπενφίκα για το Champions League. Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 2-0 του Αστέρα Τρίπολης με δύο κεφαλιές του Βίτορ, ενώ ο Ατρόμητος νίκησε άνετα 3-0 τον Λεβαδειακό. Στο μπάσκετ, ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε 79-75 του Άρη στο Παλέ, παίρνοντας... εκδίκηση για την ήττα στο Κύπελλο.

Οι κυριακάτικες εφημερίδες ασχολούνται με τις απαιτήσεις της τρόικας για απολύσεις και νέα μέτρα και την άρνηση της κυβέρνησης.