Τρέλανε τα «μηχανάκια» ο «Εξάστερος»

Υψηλή τηλεθέαση συγκέντρωσε η τρίτη «μάχη» του Παναθηναϊκού με την Μπαρτσελόνα στο πλαίσιο των προημιτελικών της Ευρωλίγκας.

Όπως ενημέρωσε η κρατική τηλεόραση, η δεύτερη νίκη των «πράσινων» επί των Καταλανών έφτασε μέχρι και το 40,6% ενώ μέσο όρο, το παιχνίδι του «Εξάστερου» παρακολουθήσαν 746.169 τηλεθεατές, ενώ για τουλάχιστον ένα λεπτό, το ματς είδαν 1.281.782 τηλεθεατές.

Αναλυτικά, στην ανακοίνωση αναφέρεται:

«Υψηλή ήταν η τηλεθέαση της ΕΤ1 κατά τη διάρκεια της κάλυψης του χθεσινού (Τρίτη 16 Απριλίου) αγώνα μεταξύ Παναθηναϊκού και Μπαρτσελόνα, για τους προημιτελικούς  της EUROLEAGUE BASKET.

Συγκεκριμένα, τον αγώνα παρακολούθησαν για τουλάχιστον ένα λεπτό 1.281.782 τηλεθεατές, ενώ στους άνδρες ηλικίας 25-44 ετών το ποσοστό τηλεθέασης έφτασε και το 40,6%. Κατά μέσο όρο το παιχνίδι παρακολούθησαν 746.169 τηλεθεατές, ενώ την τέταρτη περίοδο του αγώνα παρακολούθησαν 1.030.268 τηλεθεατές».

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Έτοιμος για την πρόκληση ο Κόντης - «Μπορούμε να τα καταφέρουμε»
Bundesliga: Το σήκωσε αήττητη η Λεβερκούζεν!
ΑΕΚ - Ολυμπιακός 68-100: Πρόκριση στα ημιτελικά της Basket League πριν τη μάχη με τη Ρεάλ
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Χωρίς Ιωαννίδη στο ντέρμπι οι «πράσινοι»