Το πρόγραμμα του Παγκοσμίου

Συντάκτης: Έφη Χρυσανθοπούλου Δημοσίευση: Τρίτη, 21 Ιουνίου 2011 16.39

Ανακοινώθηκε το αναλυτικό πρόγραμμα του Παγκοσμίου πρωταθλήματος χάντμπολ Νέων που θα διεξαχθεί στη Θεσσαλονίκη.

Ανακοινώθηκε από τη διεθνή ομοσπονδία χάντμπολ το αναλυτικό πρόγραμμα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Νέων, το οποίο θα φιλοξενηθεί στη Θεσσαλονίκη, από τις 17 έως τις 30 Ιουλίου.

Αναλυτικά: 
Α΄ ΦΑΣΗ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (Κλειστό Μίκρας)

Κυριακή 17 Ιουλίου
16:00 Σλοβενία-Τυνησία
18:00 Γαλλία-Νορβηγία
20:00 Σερβία-Χιλή

Δευτέρα 18 Ιουλίου
16:00 Τυνησία-Γαλλία
18:00 Χιλή-Σλοβενία
20:00 Νορβηγία-Σερβία

Τρίτη 19 Ιουλίου
16:00 Σλοβενία-Νορβηγία
18:00 Γαλλία-Σερβία
20:00 Τυνησία-Χιλή

Πέμπτη 21 Ιουλίου
16:00 Γαλλία-Χιλή
18:00 Σερβία-Σλοβενία
20:00 Νορβηγία-Τυνησία

Παρασκευή 22 Ιουλίου
16:00 Χιλή-Νορβηγία
18:00 Σερβία-Τυνησία
20:00 Σλοβενία-Γαλλία

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (Κλειστό ΧΑΝΘ)

Κυριακή 17 Ιουλίου 
16:00 Δανία-Κατάρ
18:00 Αργεντινή-Βενεζουέλα
20:00 Ελλάδα-Αλγερία

Δευτέρα 18 Ιουλίου
16:00 Κατάρ-Αργεντινή
18:00 Αλγερία-Δανία
20:00 Βενεζουέλα-Ελλάδα

Τρίτη 19 Ιουλίου
16:00 Δανία-Βενεζουέλα
18:00 Αργεντινή-Ελλάδα
20:00 Κατάρ-Αλγερία

Πέμπτη 21 Ιουλίου
16:00 Αργεντινή-Αλγερία
18:00 Ελλάδα-Δανία
20:00 Βενεζουέλα-Κατάρ

Παρασκευή 22 Ιουλίου
16:00 Αλγερία-Βενεζουέλα
18:00 Ελλάδα-Κατάρ
20:00 Δανία-Αργεντινή

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (Κλειστό ΠΑΟΚ)
Κυριακή 17 Ιουλίου
16:00 Αίγυπτος-Ρωσία
18:00 Γερμανία-Μπενίν
20:00 Βραζιλία-Ν. Κορέα

Δευτέρα 18 Ιουλίου
16:00 Ρωσία-Γερμανία
18:00 Ν. Κορέα-Αίγυπτος
20:00 Μπενίν-Βραζιλία

Τρίτη 19 Ιουλίου
16:00 Αίγυπτος-Μπενίν
18:00 Γερμανία-Βραζιλία
20:00 Ρωσία-Ν. Κορέα

Πέμπτη 21 Ιουλίου
16:00 Γερμανία-Ν. Κορέα
18:00 Βραζιλία-Αίγυπτος
20:00 Μπενίν-Ρωσία

Παρασκευή 22 Ιουλίου
16:00 Ν. Κορέα-Μπενίν
18:00 Βραζιλία-Ρωσία
20:00 Αίγυπτος-Γερμανία

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ (Κλειστό Ευόσμου)
Κυριακή 17 Ιουλίου
16:00 Πορτογαλία-Καναδάς
18:00 Σουηδία-Ιράν
20:00 Ισπανία-Ουγγαρία

Δευτέρα 18 Ιουλίου
16:00 Καναδάς-Σουηδία
18:00 Ουγγαρία-Πορτογαλία
20:00 Ιράν-Ισπανία

Τρίτη 19 Ιουλίου
16:00 Πορτογαλία-Ιράν
18:00 Σουηδία-Ισπανία
20:00 Καναδάς-Ουγγαρία

Πέμπτη 21 Ιουλίου
16:00 Σουηδία-Ουγγαρία
18:00 Ισπανία-Πορτογαλία  
20:00 Ιράν-Καναδάς

Παρασκευή 22 Ιουλίου
16:00 Ουγγαρία-Ιράν
18:00 Ισπανία-Καναδάς  
20:00 Πορτογαλία-Σουηδία

Β΄ ΦΑΣΗ
Κυριακή 24 Ιουλίου

Φάση των «16»
1. 13:00 Β1-Α4 (Κλειστό ΠΑΟΚ)
2. 15:30 Δ3-Γ2 (Κλειστό ΠΑΟΚ)
3. 18:00 Β3-Α2 (Κλειστό ΠΑΟΚ)
4. 20:30 Δ1-Γ4 (Κλειστό ΠΑΟΚ)
5. 13:00 Γ3-Δ2 (Κλειστό ΧΑΝΘ)
6. 15:30 Α1-Β4 (Κλειστό ΧΑΝΘ)
7. 18:00 Α3-Β2 (Κλειστό ΧΑΝΘ)
8. 20:30 Γ1-Δ4 (Κλειστό ΧΑΝΘ)

Θέσεις 17-24 (Κλειστό Ευόσμου)
9. 14:00 Α6-Β6
10. 16:00 Γ6-Δ6 
11. 18:00 Α5-Β5
12. 20:00 Γ5-Δ5

Δευτέρα 25 Ιουλίου
Αγώνες κατάταξης (Κλειστό ΠΑΟΚ)
13. 14:00 Ηττημένος 9-Ηττημένος 10  (Θέσεις 23-24)  
14. 16:00 Νικητής 9-Νικητής 10      (Θέσεις 21-22)
15. 18:00 Ηττημένος 11-Ηττημένος 12 (Θέσεις 19-20)
16. 20:00 Νικητής 11-Νικητής 12     (Θέσεις 17-18)

Θέσεις 9-16 (Κλειστό ΧΑΝΘ)  
17. 13:00 Ηττημένος 1-Ηττημένος 2  
18. 15:30 Ηττημένος 3-Ηττημένος 4  
19. 18:00 Ηττημένος 5-Ηττημένος 6  
20. 20:30 Ηττημένος 7-Ηττημένος 8

Τρίτη 26 Ιουλίου   
Προημιτελικοί (Κλειστό ΠΑΟΚ)  
21. 13:00 Νικητής 1-Νικητής 2   
22. 15:30 Νικητής 3-Νικητής 4  
23. 18:00 Νικητής 5-Νικητής 6   
24. 20:30 Νικητής 7-Νικητής 8

Τετάρτη 27 Ιουλίου   
Θέσεις 5-8 (Κλειστό ΠΑΟΚ)  
25. 13:00 Ηττημένος 21-Ηττημένος 22   
26. 15:30 Ηττημένος 23-Ηττημένος 24

Θέσεις 9-16 (Κλειστό ΧΑΝΘ)  
27. 14:00 Ηττημένος 17-Ηττημένος 18  
28. 16:00 Ηττημένος 19-Ηττημένος 20  
29. 18:00 Νικητής 17-Νικητής 18  
30. 20:30 Νικητής 19-Νικητής 20

Πέμπτη 28 Ιουλίου  
Αγώνες κατάταξης (Κλειστό ΧΑΝΘ)  
31. 14:00 Ηττημένος 27-Ηττημένος 28 (Θέσεις 15-16)  
32. 16:00 Νικητής 27-Νικητής 28     (Θέσεις 13-14)  
33. 18:00 Ηττημένος 29-Ηττημένος 30 (Θέσεις 11-12)  
34. 20:00 Νικητής 29-Νικητής 30     (Θέσεις 9-10)

Aγώνες κατάταξης (Κλειστό ΠΑΟΚ)  
35. 13:00 Ηττημένος 13-Ηττημένος 14 (Θέσεις 7-8)  
36. 15:30 Νικητής 13-Νικητής 14     (Θέσεις 5-6)  
Ημιτελικοί (Κλειστό ΠΑΟΚ)  
37. 18:00 Νικητής 9-Νικητής 1  
38. 20:30 Νικητής 11-Νικητής 12

Σάββατο 30 Ιουλίου (Κλειστό ΠΑΟΚ)
39. 18:00 Ηττημένος 17-Ηττημένος 18 (Θέσεις 3-4)
40. 20:30 Νικητής 17-Νικητής 18   (ΤΕΛΙΚΟΣ)

Σημειώνεται ότι, εφόσον η εθνική Ελλάδας προκριθεί στη φάση των «16», θα δώσει οπωσδήποτε τον αγώνα της στο κλειστό της ΧΑΝΘ, οπότε ενδέχεται να υπάρξει τροποποίηση στο πρόγραμμα της 24ης Ιουλίου. Το ίδιο μπορεί να γίνει και για τηλεοπτικούς λόγους.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

onsports
Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.